Plechové strešné krytiny CLASSIC SERIES

CLASSIC SERIES je séria populárnych plechových strešných krytín, ideálne prispôsobená projektu strechy. Jej súčasťou sú rôznorodé profi ly strešných krytín vyrábaných vo forme tabúľ plechu rezaného na konkrétny, objednaný rozmer.

Séria klasických plechových strešných krytín zahŕňa už známe produkty so stabilnou pozíciou na trhu: ALFA® a GAMMA®. V roku 2020 doplnili CLASSIC SERIES tri úplne nové profi ly: HETA®, STIGMA® a BAVARIA Roof®.


Najdôležitejšie vlastnosti strešných krytín CLASSIC SERIES:

  • Tabule plechu rezané na konkrétny objednaný rozmer sú ideálne prispôsobené danému projektu strechu.
  • 3D rezanie podľa tvaru vlny, ktoré ukrýva horizontálne spoje tabúľ výrazne prispieva k estetike záverečnej úpravy strechy.
  • Hotové montážne otvory na zvislých prelisoch, ktoré umožňujú rýchle a presné spájanie tabúľ. Výhodou je nielen uľahčenie montáže, ale aj urýchlenie samotných prác (týka sa verzie s prelisom 30 mm a vyšším).
  • Dostupné vo všetkých farbách, hrúbkach a typoch povrchovej úpravy.
  • EASY LINK – autorské riešenie zavedené v strešných krytinách HETA® a ALFA®, vďaka ktorému k sebe tabule priliehajú tak, ako nikdy predtým. Špeciálne výrezy a vyprofi lovanie krajného prelisu umožňujú ideálne spojenie tabúľ v mieste ich styku.

HETA

HETA® je jedinečný originálny dizajn, ktorého mohutnosť dáva budovám charakter monumentálnej modernosti.

ALFA

ALFA® s modulom 350 alebo 400 mm poskytuje viacero možností a viacero možností prináša väčšiu spokojnosť. Dopracovaná v každom detaile predstavuje svoje čaro z každej strany domu a… sveta. Vyberte strechu s neopakovateľným charakterom.

BRAVIA ROOF

BAVARIA® Roof je výrazný, charakteristický vzorec, ktorý je dobre známy strešníkom a ktorý si zákazníci dobrovoľne vyberú a ktoré sme obohatili o najnovšie technologické riešenia.

STIGMA

STIGMA® – wyberte strechu s neopakovateľným charakterom.

GAMMA

Plechová strešná krytina GAMMA® je moderná strešná krytina, ktorá vychádza z tradičných pálených škridiel.Dôležitou vlastnosťou plechovej strešnej krytiny GAMMA® je jej symetrický tvar, ktorý významne zjednodušuje montáž a spolu s výškou profilu dodáva streche mimoriadny estetický efekt.

Trapézové plechy

Trapézové plechy sú výrobky, ktoré si vďaka svojim univerzálnym vlastnostiam nachádzajú široké uplatnenie v stavebníctve. Osvedčujú sa ako strešná krytina, ako aj opláštenie fasád počnúc najmenšími objektmi (garáže, prístrešky) a veľkoplošnými výrobnými halami či obchodnými centrami končiac.Naša ponuka zahŕňa širokú škálu výrobkov, od úspornejších riešení až po vysoké konštrukčné profily s parametrami, ktoré ich umožňujú využiť aj pri tých najnáročnejších priemyselných aplikáciách.Výrobky sú dostupné v bohatej škále odtieňov a povrchových úprav, rezané podľa individuálnych požiadaviek.Pri všetkých profiloch trapézového plechu môžeme použiť vrstvu proti kondenzácii. Takáto vrstva pohlcuje kondenzát a zabraňuje prieniku vlhkosti neizolovanými povrchmi.

T7

Trapézový plech T-7 je bežne používaný profil na garážové brány, oplášťovanie kontajnerov, a tiež ako podhľad vo farbe strešnej krytiny alebo v povrchovej úprave imitácie dreva.

T14

Trapézový plech T-14 je profil, ktorý je dostupný v strešnej a fasádnej verzii. Najčastejšie sa používa na garážové brány a oplášťovanie kontajnerov, a tiež ako podhľad vo farbe strešnej krytiny alebo v povrchovej úprave imitácie dreva

T18

Profil T-18 je husto profilovaný trapézový plech s odvodňovacou drážkou, určený tak na strechy ako aj na fasády.

T18 ECO

Trapézový plech T-18 ECO je strešný (s odvodňovacou drážkou) a fasádny profil so zaujímavým vzorom s výstužným vlnitým prelisovaním a s veľmi efektívnou úžitkovou šírkou. Trapézový plech T-18 ECO je efektívny, efektný a úsporný.

T35

T-35 je strešný a fasádny trapézový plech. Používa sa predovšetkým ako obklad stien, často projektovaný v kombinácii so stenovými kazetami. Vďaka svojim parametrom je tento plech určený na väčšie investície, avšak používa sa aj ako strešná krytina individuálnych stavieb.

T35 ECO

Trapézový plech T-35 ECO je vďaka svojim parametrom určený na väčšie investície. V porovnaní so základnou verziou trapézového plechu T-35 majú o jedno zvlnenie menej, čo umožnilo zväčšiť o 15 mm efektívnu šírku krytiny. Trapézový plech T-35 ECO je dostupný v strešnej a fasádnej verzii.

T50

Profil T-50 sa používa predovšetkým v priemyselných objektoch. Je to konštrukčný profil na ploché strechy, ktorý sa okrem iného používa aj ako nosná vrstva zateplenia. Vďaka zaujímavej kresbe sa používa aj ako vrchná strešná či fasádna krytina.

T55

Trapézový plech T-55 sa používa predovšetkým v priemyselnom stavebníctve, ako strešná krytina alebo fasádny obklad. Výrobok sa môže používať aj ako konštrukčný plech, a tiež na stropy a debnenia zalievané betónom.

T60

Profil T-60 sa používa ako obklad hál, veľkoplošných a maloplošných objektov, predovšetkým na izolované strechy, ale aj ako vonkajšie zastrešenie.

T80

Trapézový plech T-80 je výrobok, ktorý ponúka veľmi výhodné úžitkové parametre – ako konštrukčný profil s výškou 80 mm, súčasne poskytuje veľmi efektívnu šírku krytiny. Jeho pevnosť umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi podpernými bodmi, pričom zostávajú zachované požadované parametre prenášania zaťaženia, ktoré je stanovené v projekte.

T130

Konštrukčný trapézový plech T-130 s veľmi vysokou pevnosťou je určený na používanie v nosných konštrukciách s veľkým rozpätím. Používa sa v priemyselných objektoch. Jeho pevnosť umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi podpernými bodmi, pričom zostávajú zachované požadované parametre prenášania zaťaženia, ktoré je stanovené v projekte.

T135B.930

Konštrukčný trapézový plech T-135B.930 s veľmi vysokou pevnosťou je určený na používanie v nosných konštrukciách s veľkým rozpätím. Používa sa v priemyselných objektoch. Jeho pevnosť umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi podpernými bodmi, pričom zostávajú zachované požadované parametre prenášania zaťaženia, ktoré je stanovené v projekte.

T135-950

Konštrukčný trapézový plech T-135-950 s veľmi vysokou pevnosťou je určený na používanie v nosných konštrukciách s veľkým rozpätím. Používa sa v priemyselných objektoch. Jeho pevnosť umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi podpernými bodmi, pričom zostávajú zachované požadované parametre prenášania zaťaženia, ktoré je stanovené v projekte.

T153

T-153 je vysoký štrukturálny profil vysokej pevnosti. Odporúča sa hlavne pre konštrukcie s veľkou vzdialenosťou medzi nosníkmi. Jeho pevnosť umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi podpernými bodmi, pričom zostávajú zachované požadované parametre prenášania zaťaženia, ktoré je stanovené v projekte.

T160

T-160 je vysoký štrukturálny profil vysokej pevnosti. Odporúča sa hlavne pre konštrukcie s veľkou vzdialenosťou medzi nosníkmi. Jeho pevnosť umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi podpernými bodmi, pričom zostávajú zachované požadované parametre prenášania zaťaženia, ktoré je stanovené v projekte.

 

T200

Konštrukčný trapézový plech T-200 s veľmi vysokou pevnosťou je určený na používanie v nosných konštrukciách s veľkým rozpätím. Používa sa v priemyselných objektoch. Jeho pevnosť umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi podpernými bodmi, pričom zostávajú zachované požadované parametre prenášania zaťaženia, ktoré je stanovené v projekte.

Strešné panely LAMBDA

LAMBDA® 2.0 je vylepšenou verziou ľahkých a univerzálnych strešných panelov. Nová ponuka prináša oveľa viac možností konfi gurácie a najnovšie technologické riešenia a zároveň sa vyznačuje dokonalým vzhľadom.

Technická špecifikácia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Strešné panely LAMBDA® 2.0

Strešné panely sú inovačným riešením, ktorého krása spočíva v minimalizme a funkčnosti, vďaka čomu sa osvedčia tak v modernej, ako aj tradičnej architektúre.

MICRO-RIB

Pozdĺžne mikroprofi lovanie po celom povrchu tabule minimalizuje možnosť výskytu efektu zvlnenia rovnej časti panelu.

 

COVER-CAP

Riešením, ktoré zvyšuje funkčnosť krytiny, je prvok COVER-CAP, teda obojstranné záslepky samotnej drážky panelu. Toto riešenie vytvára lepší vizuálny efekt a má za následok atraktívnejší vzhľad strechy. Záslepky COVER-CAP sú ohnuté po inštalácii krytiny, čím sa ukrývajú spoje tabúľ vo vnútri zámku, vďaka čomu vytvára strecha aj zblízka jednoliaty a harmonický povrch.

BEND-LOCK

Špeciálny záhyb panelu pri odkvapovej časti strechy ukrýva a zabezpečuje zrezanú hranu a minimalizuje potrebu použitia skrutiek.

DOSTUPNÉ MOŽNOSTI

MICRO-RIB [M]

Strešný panel LAMBDA® 2.0 s pozdĺžnym mikroprofi lovaním MICRO-RIB a výrezom pod ohnutie. Strešný panel LAMBDA® 2.0 s pozdĺžnym mikroprofi lovaním MICRO-RIB a ohnutím BEND-LOCK.

PROFILOVANIE TYPU [R]

Strešný panel LAMBDA® 2.0 s dvojitým polookrúhlym preprofi lovaním a výrezom pod ohnutie. Strešný panel LAMBDA® 2.0 s dvojitým polookrúhlym preprofi lovaním a ohnutím BEND-LOCK.

PROFILOVANIE TYPU [T25]

Strešný panel LAMBDA® 2.0 s dvojitým trapézovým preprofi lovaním a výrezom pod ohnutie. Strešný panel LAMBDA® 2.0 s dvojitým trapézovým preprofi lovaním a ohnutím BEND-LOCK.

POVRCH BEZ PROFILOVANIA [P]

Strešný panel LAMBDA® 2.0 s plochým povrchom a výrezom pod ohnutie. Strešný panel LAMBDA® 2.0 s plochým povrchom a ohnutím BEND-LOCK.

KOLORMETAL s. r. o.

Orechová ulica 5

929 01 Dunajská Streda

kolormetal@hotmail.com

Menü

Copyright ©2022 Kolormetal - SZITAWEB